Natiunea MMA

Romanian Fighting Series 2 - "Olar vs Pirtea"
04/11/2011 - Slobozia - Romania

Clubul Sportiv Satori, condus de catre Cristian Ursu, in colaborare cu Federatia Romana de Kempo, condusa de Shihan Amatto Zaharia, pun in scena pe 4 noiembrie 2011, la Slobozia, a doua editie a galei Romanian Fighting Series. Va fi o gala mixta, cu 10 lupte pe fight-card, dintre care 5 guvernate de reguli K-1 si 5 de MMA.

Main Eventul serii este unul dintre cele mai asteptate meciuri de kickbox ale anului, si ii va pune fata in fata pe Pirtea "Mineru" Aurel - Amatto Budokan Bucuresti - probabil cel mai tehnic si mai titrat sportiv din Kempo la ora actuala, si pe vedeta sibiana Midoarg "The Gentleman" Olar - Kudokai Atlassib - fost participant in Turneul Dragonilor al promotiei FightCode. Lupta va fi o reeditare a confruntarii dintre cei doi sportivi care a avut loc anul trecut la Cupa Tai Shin Do Gym din Bucuresti, terminata la egalitate in urma unei decizii controversate a arbitrilor judecatori.

Evenimentul de la Slobozia va fi unul international, unde isi vor face prezenta si sportivi din Franta, Ucraina si Moldova.

Slobozia, orasul gazda, va fi reprezentat in ring de Andrei Padina, de la CS Satori, care il va intalni pe Stefan Rosu.

Gala poate fi vazuta LIVE pe http://www.ntvonline.ro/live si pe siteul www.sport.ro

FIGHT CARD

Aprox 21:30 – Opening Fight K-1 Rules 3R x 2min
Bogdan Imurluc (Respect Gym) vs Ionut Tudor (Lupii Albastri)

Aprox 21:45 – Opening Fight MMA Rules 3R x 2min
Cristiana Stancu (Lupii Albastri) vs Gabriela Baba (Cetatea Dojo)

Aprox 22:00 – Demonstratie Lotul National de Kempo
Aprox 22:10 – Concert Live Cesar

INTERMISSION (5 - 10 min)

MAIN CARD – LIVE TV NEPTUN

22:30 - Opening Ceremony

Super Fight 1 K-1 Rules 3R x 3min + 1 ER
Matei Vitalie (Lion Muay Thai Chisinau) vs Claudiu “Printul” Badoi (Respect Gym)

Super Fight 2 K-1 Rules 3R x 3min + 1 ER
Adrian Asultanei (Scorpion Cotnari) vs Alexandru Petropavlovski (Amatto Budokan)

Super Fight 3 K-1 Rules 3R x 3min + 1 ER
Aniss Khabouri (Maroc/Franta) vs Adrian Maxim (Respect Gym, Oradea)

Super Fight 4 MMA Rules 3R x 3min
Gica Constantin (Amatto Budokan) vs Catalin Paun (Ploiesti)

Super Fight 5 MMA Rules 3R x 3min
Andrei Andreescu (Virgil Domnesti) vs Mirel Dragan (Kokusai)

Super Fight 6 MMA Rules 3R x 3min
Sergiu Ionel (Lion Muay Thai Chisinau) vs Daniel Asaftei (Academia Navala)

Super Fight 7 K-1 Rules 3R x 3min + 1 ER
Stefan Rosu (Scorpions Iasi) vs Andrei Padina (CS Satori Slobozia)

Super Fight 8 MMA Rules 3R x 3min
Miodrag Olar (Kudokai Atlassib Sibiu) vs Aurel Pirtea (Amatto Budokan)

Victor Corobea - www.natiuneaMMA.ro




magazin de tricouri mma k1 fight rei fight club - club de mma mures mma fan troops - articole sportive clubul sportiv one heart brasov real combat fight club

home    despre    istoric mma    clasamente luptatori    mma in romania    video    stiri    forum    contact    site map
web design softconcept    electronic components    pizzerie mures   

Copyright © 2009-2012 Natiunea MMA