Natiunea MMA

Lista Cluburi MMA, Kempo, Wushu, Ju-Jitsu, Kickbox, Arte Martiale, Karate Traditional, Taijiquan, Muay Thai Romania

Arad

Top Fighters Club
Stiluri: Kickboxing, TaeBo
Scoala Generala Nr 11, Str Poetului, Arad - Kickbox
Cladirea de sticla Str Corneliu Coposu (Podgoria), Arad - TaeBo
Orar de pregatire: Sc Gen Nr 11 - luni, miercuri, vineri 17.00-19.00
Cladirea de sticla: luni-vineri 19.30 si sambata 15.30
Tel: 0757-714.063 Gabi Mot
Web: www.topfightersclub.ro
Email: topfighters@rdslink.ro

Arges

Kombat Club Pitesti
Stiluri: MMA si kickboxing
Sala de box a Salii Sporturilor din Pitesti
Program de pregatire: Luni, Miercuri 18.00 , Sambata 17.00
Tel: 0743839611 Popovici Andrei
Email: kombatclubpitesti@yahoo.co.uk

Bacau

Dinamic Gym Onesti
Stiluri: Kickbox, Thaibox, K-1
Fosta sala de lupte din Complexul CSM, Onesti, Jud. Bacau
Program de pregatire: Luni - Vineri 19.00-21.00
Tel: 0758-260.655
Email: adrian.iosub@yahoo.com

Bihor

Centrul de Arte Martiale Mixte - Alexandru Lungu
Stiluri: MMA, Kickbox - K1, Judo, Krav Maga, Box
Cartierul FORVILA - Sala de Sport
Oradea - la 6km in Comuna Paleu
Program de pregatire: luni - sambata: 16 - 22
Telefon: Balla Zsolt 0728-907.812
Web www.alexandrulungu.ro
Email centru@alexandrulungu.ro

Brasov

Athletic Gym Sport
Stil: WuShu
Str. Dumbrava Rosie, nr. 38,Brasov
Program de pregatire: Marti, Joi 18.00 - Sambata 10.00
Telefon Cristi Panait 0744-577.071
Web http://www.athletic-gym.ro/
Email office@athletic-gym.ro

Clubul Sportiv TSU SHIN GEN
Stil: MMA-Tsu Shin Gen (Japanese Allround Fighting)
Sala de sport a Colegiului National "Dr.Ioan Mesota"
Program de pregatire: Miercuri 19-20, Sambata 15-17
Tel: 0725-445.430 Shihan Carloganu Mircea (4dan)
Email: tsushingen@yahoo.com
Web: www.tsushingen.ro

Kendo Club Sankon
Stiluri: Kendo
Adresa: Str. Jepilor, nr.16, Brasov (in cadrul gradinitei Martinica)
Program: Luni, Miercuri si Vineri 19:00-21:00
Telefon: 0722-692.662 - Radu Vranceanu
Web site: www.kendo-brasov.ro
Mail: contact@kendo-brasov.ro

WMTI ACADEMY MUAY THAI ( wolrd muay thai indipendent ) Club One Heart Brasov
Stil: Muay Thai
Antrenamentele se desfasoara in incinta Bazei Sportive a Politiei Dinamo Brasov, de pe strada Nicopole 34 ( exact visavi de spital de copii ) in Brasov
Program:luni-vineri 20:00
Sala este amanejata cu tatami , ring si saci.
Antrenor: Montaguti Gianfranco cu insigne de Arjan 4 monkol, insigna primita din partea World Muay Thai Indipendent, World Muaythai Federation si Federazione Italiana Muay Thai ( recunoscuta de World Muay Thai Council si International Federation Muaythai Amateur ).
Telefon: Gianfranco Montaguti 0756-690.474
Vlad 0766-623.182
Email: gianfranco.montaguti@gmail.com

Bucuresti-Ilfov

Absoluto Fighting Center
Stil: MMA, Brazilian Jiu Jitsu, Kickbox, Box, Judo, Lupte libere
Splaiul Unirii Nr 96, Bucuresti
Program de pregatire: www.absoluto.ro/program
Telefon. 0723- 522.445
Web. www.absoluto.ro
Email. contact@absoluto.ro

Absoluto Fighting Center
Stiluri: MMA, BJJ, Kickboxing, Lupte Libere, Judo
Adresa: Bucuresti, Piata Bucur, in incinta fostei fabrici Pionierul
Program: www.absoluto.ro/program
Persoana de contact: Tudor Mihaita
Nr. de telefon: 0723-522.445
Mail: contact@absoluto.ro
Web site: www.absoluto.ro

AD UNUM M.M.A. ARENA
AD UNUM M.M.A. ARENA - RIO GRAPPLING CLUB ROMANIA
Stiluri: M.M.A.,Grappling,Brazilian Jiu-Jitsu, NUDDA Filipino Boxing, Muay Thai,Krav-Maga, Kempo
Bucureşti, str. Calea Piscului, nr.10, (Sala Polivalentă, etaj 1), sector 4
Program: Marţi/Joi:20,30-22,00
Sâmbătă:14,00-16,00
Tel: 0722.794.699/0725325945 - Catalin Vlad
E-mail: riograpplingclubromania@gmail.com
Web: http://ad-unum-mma.blogspot.ro/
https://www.facebook.com/AdUnumMmaArena
https://www.facebook.com/groups/adunum/
https://www.facebook.com/riograpplingclubromania

Agon Fighting
Stiluri:Karate, Judo, MMA, BJJ, Box si Kinckboxing
Adresa: Calea Crangasi nr.87, et 4, in incinta "ITAOUI CENTER"
Program: Luni, Miercuri si Vineri - 17:00 - 18:30 - Karate;
19:00 - 20:30 - Kickboxing; 20:30 - 22:00 - BJJ
Marti si joi - 19:00 - 20:30 - MMA; 20:30 - 22:00 - Box
Sambata: 12:00 - Open Mat
Tel: 0724204245 George Stanciu
Email: george_stanciu01@yahoo.com
Web: http://www.agonfighting.ro

C.S.A.M Hanshi Bucuresti
Stiluri: Krav Maga, Karate, Taekwondo, Kickboxing, Jiu Jitsu,Judo,Box,M.M.A
Scoala Ajutatoare 11 - Platforma Ghencea, Bucuresti
Scoala Generala Nr 200 - Piata Titan, vis-a-vis de complexul Billa
Dinamic Fitness Club - Blvd. Timisoara,nr.60 D,langa reprezentanta Renault
Orar de pregatire: Luni - Vineri 20-22, Sambata - Duminica 10-12
Telefon:Marius-Vasile Nita 0727-726.276; 0762-021.172
Email: nitasharkspro2085@yahoo.com

Club Sportiv Corysan
Stiluri: Ju-Jitsu, Ne-Waza (BJJ), Kempo, Judo, Aikido
Adresa: Str. Maior Ioan Coravu (Complexul Național ”Lia Manoliu” Baza sportivă de Atletism și Natație)
Program: Luni, Vineri - 19:00-20:45; Miercuri - 20:30-22:00;
Sambata 14:30-16:00
Telefon: 0744-480.114, 0729-117.114 - Constantin ”Cory” Vacarenco
Mail: cscorysan@yahoo.com; corysan_corysan@yahoo.com
Web site: www.cscorysan.webs.com

Club sportiv USU FIGHT CENTER
Stiluri : Kickbox (k-1 k-1 max) ,Muay-Thai (thai box) ,Wushu- (sanda sanshou & qinda) Kickbox chinezesc, MMA
Complex sportiv Lia Manoliu ,b-dul Basarabia, sect 2 Bucuresti
Program pregatire : Luni,Miercuri,Vineri 19:00 - 22:00
In weekend optional 9:30 - 12:30
Telefon : 0766-362.361 antrenor Usurelu George
Web: www usufightcenter.ro
Email: usufightcenter@gmail.com

Clubul "Lupii Albastri"
Stiluri:Kempo, K-1 si MMA
Sala “Gema Fitness”, bd. Iuliu Maniu nr. 8A (langa LIDL, vizavi de liceul Tudor Vladimirescu):
ADULTI
K-1 : luni, miercuri, vineri 20.30 - 22.00
MMA : marti, joi 20.30 – 22.00 sambata 12.30 – 14.00
COPII
- grupa I: marti, joi 18.00-19.15
- grupa II: marti, joi 19.00-20.30, sambata 11.00 – 12.30
Telefon: Ionescu Liviu 0723 548 649
Web: www.lupiialbastri.ro
Email: liviu@lupiialbastri.ro

Clubul Sportiv Ciprian Sora
Stiluri: Kickboxing, K-1, Muay Thai
Sala Polivalenta din Bucuresti, Str Piscului Nr 10, etajul 1, Parcul Tineretului, Bucuresti
Program de pregatire: Luni-Vineri ora 17:00-19:00 - grupa de performanta
19:00-19:50 - grupa initiere, 20:00-20:50 - grupa initiere, sambata
12:00-13:00 - initiere si performanta
Program Fitness Luni-Vineri 7:00-22:00, Sambata 8:00-18:00,
Duminica 8:00-16:00
Telefon: 0314-378.929; 0771-715.920
Web: www.cipriansora.ro
Email: office@cipriansora.ro

Clubul Sportiv de Arte Martiale HONTAI
Sali de antrenament
1. Piata Muncii - str. Claudiu nr.16, Bucuresti
Program de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri - 18.00-19.30
2. Piata Alba Iulia - str. Turturelelor nr.14, Bucuresti
Program de pregatire: Luni, Marti, Miercuri, Joi, Vineri -20.00-21.30
3. Sema Park - Spaiul Independentei (in incista "Semanatoarea")
Program de pregatire:Luni, Miercuri, Vineri - 17.30-19.00
4. Centrul Sportiv National "Lia Manoliu"
Program de pregatire: Marti, Joi -18.30-20.00
5. Sos. Pantelimon nr.300 (fosta Poatavarie)
Program de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri -21.00-22.30

Telefon: 0726.427.399 - Marian Anghel
Web - www.hontai.ro (in constructie)

Clubul Sportiv eXtrembody Bucureşti
Stiluri: Kickbox (k-1), Muay-Thai (thai box), Ju-Jitsu, MMA.
Adresa: Strada Ipsilanti Voievod Nr. 30 Sector 2 Bucuresti (Strada Ipsilanti Voievod la intersectie cu Strada Litovoi Voievod ) mijloace de transport: 21, 66, 101 , 143 - statia Teiul Doamnei
Program pregatire : Luni,Miercuri,Vineri 18:00 - 20:00
Telefon : 0734880520 antrenor Avrămiţă Florin
Web: www.extrembody.ro
Email: avramita_florin@yahoo.com


Clubul Sportiv SHIN-DOJO
Stil: Kempo
Complexul Huedin - sector 4 - zona P-ta Resita, Bucuresti
Program de pregatire: Marti si Joi: 20:00-21:30, Vineri: 18:00-19:45
Sambata: 11:00-12:45
Tel: 0751-177.769 - Sensei Remus Gradinaru
Web: http://www.shindojo.ro/
Email: office@shindojo.ro

Clubul Sportiv Total Fight
Stiluri: Kickbox, Grappling,MMA
Sc Gen 102 - Berceni, Statia Aparatorii Patriei
Orar de pregatire: Luni 19-21, Joi 19-22.30, Sambata 10-12
Soseaua Giurgiului Str Bacovia nr 3
Orar de pregatire: Marti si Vineri 6-8
Tel: 0767.836.219 - Cristian Iordache
Email: cristibox1976@yahoo.com

JAD
Stil: WuShu
Sala de Box a Complexului Sportiv National "LIA MANOLIU"
Program de pregatire: Luni-Joi 19.00-20.30
Tel: 0722319693 Petru Grindeanu
Web: http://www.facebook.com/jadwushu
Email: jadwushu@gmail.com

Ju Jitsu Club
Stil: Jiu Jitsu
Stadionul National - Complexul "Lia Manoliu" - Sala Judo
Bd. Basarabia 32-35, Bucuresti
Program de pregatire: Duminica 14:30-16:00
Telefon. Neacsu Gabriel 0729-286.309
Web www.jujitsuclub.ro
Email inscriere@jujitsuclub.ro

ORION mhc
Stiluri: Kickbox, MMA
Complexul Sportiv National Lia Manoliu
Bulevardul Basarabia nr.37-39, Bucuresti
Email nicu_capusneac2000@yahoo.com

Renovaçao - Soul Fighters
Stil: Jiu Jitsu Brazilian (BJJ) adulti si copii
Adresa: Complex Gema bd Iuliu Maniu 8A
Program de pregatire: luni, miercuri si vineri de la 19:00
Telefon: Stefan Gavrilescu 0734-499.000
Web : www.cursuribjj.ro
Email: stefanbjj@gmail.com

Respect Gym
Stil: Kickboxing, WuShu, Kempo, MMA, BJJ
Bul. Iuliu Maniu nr 7, Bucuresti, Romania
Program de pregatire: LUNI pana VINERI intre orele 11:00-13:00 =K1
K1 AMATORI =19:00-20:30
ANTRENAMENTE K1 TINUTE DE IONUT ATODIRESEI:17:30-19:00(LUNI,MIERCURI SI VINERI)
ANTRENAMENTE K1-THAI BOX TINUTE DE ALEX AMARFEI:17:30-19:00(MARTI , JOI+SAMBATA 13:00-15:00 )
ANTRENAMENTELE MMA+BJJ TINUTE DE ALIN PANAITE(sau CAMPIONII K1 RESPECT GYM) IMPREUNA CU VARLAN"MARIO"MARIUS 19:00-21:45(MARTI ,JOI+SAMBATA 15:00-17:00)
ANTRENAMENTELE DE BJJ TINUTE DE VARLAN"MARIO"MARIUS MARTI si JOI 20:15-21:45 ; SAMBATA de la 16:00
Tel. Manager Carare Cristian 0785-210.777
Email respectgym_ro@yahoo.com
Web. www.respectgym.ro

Scoala Bukan de Krav Maga Bucuresti
Stil : Krav- Maga
Locatie: Zona Universitate, Strada Batistei 29, Sector 2 , Bucuresti
Program de pregatire: Luni, Miercuri , Vineri : 19:00 - 20:30 incepatori si 20:30 - 22:00 avansati
Tel: 0736656256 - Serban Cantacuzino
Web: www.kravmaga-bukan.ro
Email: info@kravmaga-bukan.ro

Shin Daito
Stil: Ju Jitsu, Pangration, Box, MMA
Program: Luni, Miercuri - 21:00-22:30 Sala de Judo - Lia Manoliu
Marti, Joi - 16:30-18:00 - Sala de Judo - Maior Coravu
Vineri - 17:30-19:00 - Sala de Judo - Lia Manoliu
Sambata - 17:30-19:30 - Sala de Judo - Lia Manoliu
Sambata, Duminica - 7:00-8:00 - Sala de Box - Lia Manoliu
Telefon 0744-300.867
Web www.shin-daito.ro, www.pangration.ro
Email clubshindaito@yahoo.com

Tai Shin Do Gym
Stiluri: K-1, Kickbox, Muay Thai, Ju Jitsu, Kempo, Self Defense.
SENIORI si JUNIORI - Clubul Copiilor si Elevilor Sector 5 (Langa magazinul Penny), Str. Nasaud, Sector 5, Bucuresti
COPII - Scoala Generala Nr 139, Sos. Alexandriei Nr. 21, Sector 5, Bucuresti.
Program de pregatire: Luni-Vineri 10.30-12.00 , 16.00-17.30, 19.30-21.00 (PRO)
SENIORI si JUNIORI : Luni - Miercuri - Vineri , 19.00-21.00
COPII : Marti - Joi , 19.30-21.00
Telefon: 0744-302.989 / 0763 652 904 Maestrul Florin Mina
Email: florin.mina@yahoo.com
Web: www.taishindo.ro
www.wkf-romania.ro

Buzau

Clubul Sportiv Metalul Beta
Stiluri: Judo
Str Maresal Averescu Nr 1, Buzau
Orar de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri 9.30-11.30; Luni-Vineri 14.30-18.30
Tel: 0722.782.370 Bratosin C.


Clubul Sportiv Sakura
Stiluri: Kempo, Ju Jitsu, Judo
Sala de sport a Liceului Economic Buzau
Orar de pregatire: Vineri 18-20, Sambata-Duminica 11.30-14.00
Tel: 0746.235.720 Burhala Florin

Caras-Severin

Clubul Sportiv Muncitorul Resita
Stiluri: Judo
Str Fantanilor Nr 1, Resita
Orar de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri 17.00-19.00; Marti,Joi 16.00-18.00
Tel: 0745.870.234 Pastean Daniel

Cosei Kombat Gym - Herculane
Stil: Muay Thai
Sala de sport a Liceului Hercules
Program de pregatire: Joi, Sambata, Duminica - 18.00
Telefon: 0723703674 Kru Cosei Doru
Web: www.coseikombatgym.webs.com/
Email: coseikombat@yhoo.com

Cluj

Centrul de Arte Martiale Tengu
Stiluri: Kickbox, MuayThai, MMA, BJJ, Autoaparare copii
Piata Garii Nr 4-5
Program de pregatire: Luni - Vineri 15:00-22:00, Sambata 17:00-20:00,
Duminica 17:00-22:00
Tel: 0724-065.710 Kinga
Web: www.centrultengu.ro
Email: contact@centrultengu.ro

Clubul Sportiv Mixed Martial Arts Transilvania
Stiluri: MMA, Kickbox, BJJ, Karate
Sala MMA Transilvania de la Stadionul Cluj Arena, Str. Stadionului, Nr. 2. (intrarea principala, pe partea cu Sala Polivalenta).
Program: Luni-Vineri 19:00-21:00
Tel: 0740-358127 Haidu Sebastian-Ioan
Website: www.mmacluj.ro
Email: contact@mmacluj.ro

ENRYO
Stiluri: Karate-Shotokan, Autoaparare
Adresa: Sala de sport a Liceului Nicolae Balcescu
Program: Luni, Miercuri si Vineri de la ora 19:00
Telefon: 0740-574.374 Adrian Boldis
Mail: enryocluj@yahoo.com
Web-site: http://www.enryo.ro/


KRAV-MAGA Stability in Motion
Stil: Krav-Maga
Sala de sport a Liceului Teoretic Gheorghe Şincai
Str. Avram Iancu nr.33, Cluj Napoca
Program: Marţi si Joi, orele 18-19 copii 5-11 ani, 19-20 adulţi începători, 20-22 adulţi intermediari şi avansaţi
Telefon 0744-866.368
Site web: www.krav-maga.ro
Email: office@krav-maga.ro

White Tigers Karate
Stil: Karate Shotokan
Adresa - Str. Constanta nr. 6, Liceul Nicolae Balcescu, Cluj-Napoca
Program: Luni 17:00-19:00; Miercuri 17:00-19:00
Telefon: Cristian Merca 0747 182 472; Florin Maier 0743 973 841
Mail: cristianmerca@yahoo.com; maierflorin1@yahoo.com
Web: www.wtk.ro

Constanta

Absoluto Start Constanta
Stil: Brazilian Jiu-Jitsu, MMA
Strada Nalbei nr. 2, Constanta
Program de pregatire: Luni/Marti/Miercuri/Joi/Vineri - 11.00-14:00, 19:00-21:00
Sambata: 11.00 - 14:00
Telefon. 0732- 071.697 - Bogdan Mocanu
Web: https://www.facebook.com/Absoluto.Constanta

Aikido Aikikai
Stiluri: Aikido Aikikai
Adresa: Sala de sport a Universitatii Spiru Haret, str. Unirii nr 67 (zona Delfinariu)
Program: Luni 18:00-19:00 (copii - grupa I)
19:00-20:00 (copii - grupa II)
20:00-21:30 (adulti - grupa I)
Miercuri: 18:00-19:00 ( copii - grupa I)
19:00-20:00 (copii - grupa II)
20:00-21:30 (adulti - grupa I)
Vineri: 18:00-19:00 (copii - grupa I)
19:00-20:00 (copii - grupa II)
20:00-21:30 (adulti - grupa I)
Telefon: 0746-245.436
Mail: contact@aiki.ro
Web: www.aiki.ro

ATEMI KARATE
Stiluri: Shotokan
Scoala generala nr 7 - Strada Adamclisi, nr 4, Constanta - zona Brotacei
Program: Sambata si Duminica : 11:00-12:30
Telefon: 0736 134 395 Borcanea Mihaela
Mail: mihaelaborcanea@yahoo.com
Web: www.atemikarate.com ; https://www.facebook.com/atemikarate


Club Sportiv Bodai Shin Ju-jitsu
Stiluri: ju-jitsu, judo, karate, tae bo
Str. Grivitei, nr. 27, Constanta
Orar de pregatire:
Luni, Miercuri, Vineri 17.30-22.00
Marti, Joi 19.45-21.15
Sambata, Duminica 9.00-13.45
Tel 0745.777.249 Ungureanu Marius
E-mail: marius@bodaishin.ro
Web: www.bodaishin.ro


Clubul Sportiv Pontica
Stiluri: Ju Jutsu, Judo si Autoaparare
Sala de Lupte a Liceului cu program sportiv "Nicolae Rotaru"
Str Ion Corvin Nr 2 ( zona Casa de Cultura) - Constanta
Program de pregatire: Autoaparare, Ju Jutsu - Miercuri 18.30-20.30
Ju Jutsu - Sambata/Duminica 11.00-13.00
Judo (copii) - Sambata/Duminica 11.00-13.00

Kempo K1 si Kempo MMA Constanta
Stiluri: KEMPO K1
B-dul Mamaia Nr 197 (Fosta Scoala Nr 1), Constanta
Program de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri 16:00-18:00, 19:00-21:00
Marti, Joi, Sambata 12:00-14:00, 16:00-20:00
Tel. 0721-410.444 Samir Regep
Email. regep_samir@yahoo.com

Liceul cu Program Sportiv Constanta
Sectia de Judo
Str Ion Corvin Nr 2, Constanta
Orar de pregatire: Luni-Vineri 16.00-20.00; Sambata-Duminica 10.00-13.00
Tel: 0742.599.601 Gelel Feuzi

Scoala de Sento
Stiluri: Sento MMA si autoprotectie
Bulevardul Mamaia, Cladirea Lakeview, Constanta
Orar de pregatire: https://www.facebook.com/groups/scoaladesento/?ref=ts&fref=ts
Tel: 0722998844 - Vlad Petrea
Email: sentokan@yahoo.com
Web: http://scoaladesento.blogspot.ro/


Shindao
Stil:Wushu Kung Fu-Jeet Kune Do(Wing Chun-Kali Escrima-Jun Fan Kung Fu) MMA
Sanshou - Brazilian Jiu Jitsu)
Grupul Scolar "Ion Banescu" - Caminul Nr. 3
str. Negru Voda nr. 11, Mangalia, Romania
Program de pregatire: Mangalia - Luni, Miercuri, Vineri 17:00-20:00
Constanta - Marti, Joi, Sambata 17:00-20:00
Telefon : Ovidiu Blanaru 0751-112.820
Email: shindao_ro@yahoo.com

Tai Chi do Ryu - Sectia BLAST CONTACT SYSTEMS
Stiluri: Kickbox
Sala de Box, Navodari, judetul Constanta
Luni-Vineri 19.00-21.00
Tel: 0736-89.95.51 - Sensei Tunschi Cristian
Email: kempocombat@yahoo.com
Web: http://kempocombatnavodari.blogspot.com/

Covasna

Club Sportiv Show Time - Sf. Gheorghe
Stiluri: Ju-Jitsu Competitional, Judo
Adresa: Str. Oltului, Nr. 15
Program: Luni si Joi - 17:00-21:00
Telefon: 0746-196.209 - Schiopu Cristian
Mail: csshowtime@yahoo.com
Web site: www.csshowtime.webs.com

Clubul Sportiv Municipal Sfantu Gheorghe
Stiluri: Ju-Jitsu, Kobudo, Judo
Adresa: Str. Stadionului, nr.12, jud.Covasna
Telefon: 0744-378.469, 0736-396.979, 0762-306.991 - Petru Oltean
Mail: olteanpetrusensei@yahoo.com
Web site: www.csmsfgheorghe.ro

Clubul Sportiv SAMURAI OPS Sf. Gheorghe
Scopul : Judo, Ju-Jitsu,Ju-Jitsu, Full-Contact, Kick-Box,Kempo, Kendo,Kobudo, Aikido, Wushu,Qwan Ki Do, Karate, Muay-Thai, Box, Lupte, Dans Sportiv, Tae-Bo, Gimnastica, Culturism, Fitness.
Telefon: 0760-297.621, 0742-847.213 - Oltean Cristina
Mail: samuraiops@yahoo.com, sempaicristina@yahoo.com
Web site: www.samurai-ops.webs.com

Dambovita

AGER Tirgoviste
Stiluri: Sei Budokai, Kickbox, MMA, BJJ
Calea Campulung, Nr 67B (langa Biserica Izvorul Tamaduirii)
Program: Luni, Miercuri, Vineri - 9:00-22:00
Marti si Joi - 9:00-15:30
Sambata - 9:00-16:00
Tel: 0723.813.787 - Viorel Staicu
Web: www.ager-club.ro
Email: cs_ager_tgv@yahoo.com

Clubul Sportiv Scolar Tirgoviste
Sectia de Judo
Str Maior Spirescu Nr 5, Targoviste
Orar de pregatire: Luni-Vineri 8.00-10.00; 16.30-18.30
Tel: 0721.949.737 Musa Romel
Web: www.csstirgoviste.ro

Dolj

Power Gym Craiova
Stiluri: Kickbox, Muay Thai, MMA
Liceul Sanitar, str Brestei (Fostul liceu Nr 10) - Craiova
Program de pregatire: Luni-Vineri 19.00-22.00
Tel: 0769-298.872 - Ionut Puca
Web: www.powergymcraiova.net
Facebook: powergymcraiova
Email: officepgc@yahoo.com

WuLin
Stil: WuShu
Colegiul National Carol I
Str. Ioan Maiorescu nr. 2, 200418 - Craiova, Dolj, ROMÂNIA
Program de pregatire : Marti si Joi ora 19:30 - Sambata ora 11:00
Telefon: Sabin Barbu - 0723-523.616
Web: www.wulin.ro
Email: sabin.barbu@yahoo.com


Galati

Academia de Arte Martiale Mixte din Galati
Stiluri:Karate Kyokushin Budokai ,Kickboxing, MMA , Tae Bo
Sala de Sport Str Stadionului nr 1 ( langa Sala Sporturilor) ,Micro 19 Galati
Program: Luni 19:00-21.00, Miercuri 19:00 -21.00
Sala sport Liceul nr.8 Gh.Asachi
Program: Marti 18:00-19:30, Sambata 11:00-13:00
Telefon: Danilov Anatoly 0754840031
Web www.clubmma.ro
Email : Danilov.Anatoly@yahoo.com

Hunedoara

C.S. Vulcan
Stiluri: WuShu, Kempo
Vulcani
Program de pregatire:Luni, Miercuri, Vineri - 19:00-20:30
Clubul Copiilor Lupeni
Program de pregatire:Marti - 17:00-20:00; Sambata, Duminica 10:00-13:00
Antrenor: prof. Florin Marza
Tel: 0768-578.937
Email: marza.florin@yahoo.com


Clubul Sportiv Hard Steel
Stil: Full Contact
Scoala Generala Nr.3
str Laminorului nr.1, Hunedoara
Telefon: Stefan Repede 0767087156
Email
Web

GLADYATORS GYM DEVA-HUNEDOARA
Stiluri: Box, Kickboxing, MMA
Str. Romanilor PT, cartier Dacia, Deva
Program de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri 17:00-19:00; 19:00-21:00
Telefon: Florescu Claudiu Alin 0726-916.418
Email alinclaudiu_florescu@yahoo.com

Hyper Gym Deva
Stil: Kyokushin
Str. Cernei Nr.33 Deva 330074, Jud. Hunedoara
Program de pregatire:
Kyokushin - Luni,Miercuri,Vineri 17.00-18.30
Telefon: Kyokushin - Vescan Mihai, centura neagră 1Dan: 0722-725.287
Web. www.hypergym.ro

Soli Deo Gloria - Deva
Stiluri predate: Mixed Martial Arts şi Sambo
Deva, str. Cernei, nr. 33, jud. Hunedoara
Program de pregătire:
Grupa I -luni, miercuri, vineri: 18.30-20.00,
Grupa II -marţi, joi, sîmbătă: 16.30-18.00,
Grupa III -marţi, joi, sîmbătă:18.00-19.30,
Grupa IV- marţi, joi, sîmbătă-19.30-21.00.
Tel. 0762-281.978 Petruţiu Traian Mugurel,
E-mail: mugur_pride4mma@yahoo.com, facebook: Mugurel Petruţiu

Iasi

Club Budo
Stil:Aikido,Karate. Stilul de baza este Karate Traditional,
dar facem si elemente de Aikido, Ju Jitsu, Tai Chi, Box Francez, Judo, deoarece doresc ca pregatirea sportivilor sa fie totala si nu limitata de regulile de competitie.
Antrenamentele se desfasoara la: Grupul de sali de sport al Scolii Sportive Unirea Iasi
Program: Luni, Miercuri si Vineri 20:00-21:30
In perioada iunie - septembrie antrenamentele se desfasoara in Gradina Botanica (la lac) intre orele 19:00-20:00
Telefon: 0722-475.426; 0757-263.406
Mail: arustei_sorin@yahoo.com
Web: http://arustei-sorin.wix.com/karate

Club Budo Iasi
Stiluri: Stilul de baza este Karate Traditional, dar facem si elemente de Aikido, Ju Jitsu, Tai Chi, Box Francez, Judo, deoarece doresc ca pregatirea sportivilor sa fie totala si nu limitata de regulile de competitie.
Antrenamentele se desfasoara la: Grupul de sali de sport al Scolii Sportive Unirea Iasi
Program de antrenamente: Luni, Miercuri, Vineri 20:00 si 21:30
In perioada iunie - septembrie antrenamentele se desfasoara in Gradina Botanica (la lac) intre orele 19:00-20:00
Telefon: 0722-475.426; 0757-263.406
E-mail: arustei_sorin@yahoo.com


Clubul Sportiv Vladeni Plus
Stiluri: Judo
Adresa: Sat Vladeni, com. Vladeni, jud. Iasi
Telefon: 0741588762 - Vasile Largu
Mail: larguv@yahoo.com

Maramures

Academia de arte martiale Wing Chun Close Range Combat
Stiluri: Wing Chun, Kickbox, Tae-Bo
Cladirea din incinta CENTER (vis-a-vis de Profi), Etajul 2
Orar de pregatire: 16.00-21.30
Telefon Elian Micu 0744-776.885
Web www.crcawingchun.ro

Clubul Sportiv CSM Baia Mare
Stil: Box
Strada Campul Tineretului (langa Strand)
Baia Mare
Program de pregatire: Luni-Sambata 14.00-18.00
Telefon: Gheorghe Man 0745-966.459

Clubul Sportiv Gi-Do Telemach Group
Stil: Taekwon-Do
Strada Oituz (in incinta Mr Biliard)
Baia Mare
Program de pregatire: Luni-Miercuri 17.30-19.00
Telefon: Dorel Fantana 0722-786.089

Mehedinti

Cosei Kombat Gym - Orsova
Stil: Muay Thai
Fostul spatiu Comercial Sud, vis-a-vis de Biserica din Sud, Strada Banatului Nr 84
Programul de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri - 17.00
Telefon: 0723703674 Kru Cosei Doru
Web: www.coseikombatgym.webs.com
Email: coseikombat@yhoo.com

Mures

Clubul Sportiv Budo-Maris Sighisoara
Stiluri: Karate, MMA
Program: Luni, Miercuri si Vineri incepand cu orele 17:00
Telefon: Florin Lazar 0766645896
Mail: budomaris@yahoo.com
Web: www.budo-maris.ro

Clubul Sportiv Bushi Shindo Tg-Mures
Stiluri: Jiujutsu, Judo, Kendo, Aikido, Iaido
Adresa: Str. Gh .Doja, (langa Fiko's Car)
Program: Luni - Judo 18:00-copii, 19:30-adulti; Marti - 17:00 Kendo, Jiujutsu 18:00 copii, 19:00 -adulti; Miercuri - Judo 18:00 - copii, 19:30 - adulti; Joi - 17:00 Kendo, Jiujutsu 18:00 copii, 19:00 - adulti; Vineri - Judo 18:00 - copii, 19:30 - adulti; Sambata - 9:00-11:00 Kendo;
Telefon: 0744534472 - Codruta Rechesan
Mail: bushishindo@yahoo.com
Web site: www.bushishindo.ro

Clubul Sportiv Muresul
Stil: Wushu, Taijiquan, Kempo, Kickbox
Sala de sport a Gr. Şc. Agricol Tr.Săvulescu
Str. Călăraşilor nr.108, Tg. Mureş
Program antrenamente: Luni, Miercuri, Vineri: 19.00-21.00
Tel.: Horvath Atila 0744-582.122, 0723-516.365
Email csmuresul@yahoo.com

Clubul Sportiv Samuraii Florii de Cires
Stiluri: Judo
Adresa: Com. Ceuaşu de Câmpie, Sat Voiniceni, Nr.48/A, Jud. Mureş
Program: Luni, Miercuri - 18:00-20:30; Marti, Joi, Vineri - 17:00-19:00
Telefon: 0731-366.149 - Gliga Laurentiu
Mail: office@samuraivoiniceni.ro
Web site: www.samuraivoiniceni.ro

Dracones Dojo
STILURI :KEMPO,MMA,JUDO ,JIUJITSU
Str .Moldovei nr.30 Liceul G.Cosbuc desupara salii de sport a liceului (fosta sc. nr.3)
Program de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri : copii 18-19 ;adulti 19-21
Tel. 0742.355.488 Silviu Inoan
Email: draconesdojo@yahoo.com
Facebok: Dracones Dojo
Web:http://www.freewebs.com/kempoarts/


Gombos Martial Arts
Stil: WuShu, Kempo, Kickbox, Muay Thai
Sala de sport - Pantera Gym
Str. Rovinari Nr. 11, Tg Mures
Luni,Miercuri, Vineri 19:00-20:30
Marti, Joi 18.00
Telefon: Alpar Gombos 0745-094.333; Varga Ovidiu 0728-290323
Email alpar_gombos@yahoo.com; ovidiuvrg@yahoo.com

Maforce
Stil: WuShu, Taijiquan, Kempo, Kick-box
Stadionul Municipal
Parcul Sportiv Municipal nr.4
Targu Mures, Jud. Mures
Program de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri ora 19
Tel: Horvath Atila 0744-582.122, 0723-516.365
E-mail: maforce_sport@yahoo.com

Pantera Gym
Stil: Kyokushin , Kickboxing
Str. Stramba Nr. 56
Targu Mures, Judetul Mures
Telefon: Istvan Fogarasi 0755-136.873 ; 0755-136.871
Web: www.panteragym.com
Email: panteragym @ yahoo.com


Real Combat Fight Club
Stiluri: Box, Crossfit, Kickbox,Wu-Shu, Thai Box, K1
Scoala Nr. 18 si Complex Week-end, fosta cabana Exit, Tg-Mures
Program de pregatire: Luni, Miercuri, Vineri 20:00 (Crossfit, Scoala Nr. 18)
Telefon: Nagy Istvan 0745-759.961
Email : nagy_istibarna@yahoo.com

Reghin MMA
Stiluri: MMA
Str.Gheorghe Joja nr 19, Reghin
Program: Luni si Miercuri - 17:00
Tel:0758-966.320 Vali Doczi

MMA & GRAPPLING in Cluj-Napoca
Str. Berariei nr 6 ( deasupra la club Midi )
Program: Marti si Joi - 19:00
0747-995.894 Marius Dozci

Email: dvaliro@yahoo.com sau doczi_m@yahoo.com
Web: www.reghinmma.ro

REI Fight Club
Stil: MMA
Scoala Generala Nr 18
B-dul Pandurilor
Targu Mures, Judetul Mures
Telefon: 0742-077.130, 0733-550.284
Program de pregatire: Luni,Miercuri ora 19.45 - Vineri ora 20.30 - (Vineri antrenamentele se tin la Sala de lupte din incinta CS Muresul, langa Stadion)
Web : www.reifightclub.ro
Email: office@reifightclub.ro


Sport Grup Sakura
Stiluri: Ju Jutsu/Ju-Jitsu
Str. Moldovei Nr. 30
Sala de sport a gimnaziului de stat George Cosbuc
Program: Luni si Vineri - 19:00
Telefon: 0744-205.455 - Adrian Belean
Web: www.sgsakura.ro
Mail: sportgrupsakura@yahoo.com
sport.grup.sakura@gmail.com
presedinte@sgsakura.ro
office@sgsakura.ro


Tiger Budo Jandarm
Stil: Jiu Jitsu
Club "Macho"
Gornest, Judetul Mures
Program de pregatire: Marti,Joi,Vineri de la ora 17.00
Telefon: Tudor Salagean 0748-017.823
Email: tudor_sala@yahoo.com


Neamt

Academia de Arte Martiale Mizuno Piatra Neamt
Stiluri: Aikido, Taichichuan Scolile Wudang si Yang, Jujitsu
Scolile Academiei - GRADINITA DE AIKIDO, SCOALA DE AIKIDO, SCOALA DE SABIE, SCOALA DE TAICHICHUAN SI QIGONG, SCOALA DE JUJITSU
Preşedinte: Daniel Nicolae ENE
Telefon: 0723-511-333: 0761-996.886
Mail: danene67@gmail.com
Web.site: www.mizuno.ro

Ashihara Karate
Stil: Ashihara
Sc. Elena Cuza Nr.4(Precista), Piatra Neamt
Program de pregatire: Luni,Miercuri, Vineri 19.00-21.00
Telefon GEORGE IACOBOAIA 0745-836.965
Web http://www.ashiharakarate.go.ro/

Clubul Sportiv MUSASHI Ju Jutsu
Stiluri: Ju Jutsu, Aikiju Jutsu, Art of Hakuda, Self Defence, Arme Traditionale, Autoaparare pentru femei
Sala de sport a Scolii Nr 2 (cartier Maratei) - Piatra Neamt
Orar: Luni, Miercuri, Vineri 19.00-20.00 (copii si incepatori); 20.00-21.00 (avansati)
Tel: 0744617949 Sensei Gabriel Mares (2 Dan Ju Jutsu)
Email: maresjujutsu@yahoo.com

Kamakura Dojo
Stil: kyokushin budokai, shido boxing, shido grappling
Scoala Gen. nr. 27, Piatra Neamt
Program de pregatire: luni, miercuri, vineri 16.00 - 17.30, sambata 10.00 - 12.00
Telefon: Andi Neagu 0742684873
Email: andi.shidokan@gmail.com

Satu Mare

Kyo-Gym Satu Mare
Stil: Thaiboxing
Str. Ioan Slavici nr 43 ( Liceul Cu Program Sportiv) Satu Mare
Orar de pregatire: Luni, Miercuri si Vineri intre orele 18:00-20:00
Tel: 0745961043 Szucs Barnabas
Email: kinder_alice@yahoo.com
Web: http://www.facebook.com/pages/Kyo-Gym-Satu-Mare/196329707070920?sk=info
http://kyo-gym.blogspot.com/

Timis

Club Sportiv Knock Down Timisoara
Stil: Kickbox - Muay Thai
Adresa: Zona Cl. Sagului, intersectia Turist
Timisoara, Judetul Timis
Program de pregatire: zilnic 19:00-20:30 si 20:30-22:00
Telefon: 0723006881
Web: www.knockdown.ro
Email: office@knockdown.ro
Antrenor: Alin Falcusan

Clubul Sportiv Tamashyi
Stiluri: Karate shotokan, jiu jitsu, mma, kickbox, ninjutsu,aikido
Str Lascar Catargiu Nr.6, Timisoara
Program de pregatire
Telefon: Dubles Alin 0744-223.809, 0720-183.874
Email: tamashyi@yahoo.com
Web: www.tamashyi.ro

FUDOSHIN Martial Arts
Stil : Karate Shotokan,Shito Ryu; Ju-Jitsu Japonez si GJJ; Doce Pares Eskrima; Kobudo; Crosstraining MA - Selfdefence
Liceul " Emanuil Ungureanu " Piata Huniade Nr. 3, Timisoara, Timis
Program de pregatire: Luni, Miercuri si Vineri orele 18.00 - 20.00 copii; 20.00 - 22.00 adulti; Performanta : Sambata si Duminica la Clubul "Stil" orar flexibil
Telefon : Stefan Lacatus 0745.614.957
WEB: www.fudoshin.ro
E-mail : lacatus_stefan@yahoo.com

Tulcea

Clubul Sakura Dojo
Stiluri: Ju-Jutsu, K1 , Semi-Kempo , Full-Kempo , MMA Kempo , Submission, Wu-Shu, Box
Program: Luni, Miercuri, Vineri 20:00-22:00 , Lic. Pedagogic Tulcea
Telefon: 0745-165.665 - Tirlogeanu Ovidiu
Mail: tom_14ro@yahoo.com; ovidiutirlogeanu@gmail.com; office@sakuradojotulcea.ro
Web site: www.sakuradojotulcea.ro

Valcea

Clubul Sportiv Real Combat
Stil: Jeet Kune Do
str. Aleea Ionel Geanta (Punctul Termic 37), zona Nord, Sala Gym Star.
Program: Joi = 20:00 - 22:00
Duminica = 18:00 - 20:00
Tel: 0740-301.703 - Gabi Marinescu
Web: www.jeetkunedo.ro
E-mail: real.combat@yahoo.com

Nova Uniao Romania
Stiluri: BJJ, MMA
Sala Sporturilor din Ramnicu Valcea
Program de pregatire: Marti si Joi 21.00-22.30
Tel: Antrenor Principal - Leonard 0766-433.430
Antrenori grupa incepatori :
Silviu - 0761142135
Ducu - 0763319010
Email: novauniaoromania@yahoo.com

Tiger Gym Center
Stiluri: Kickbox, Muay Thai, Fitness, Tae Bo, Aerobic
Complex Gama, Etajul II (vis-a-vis de parcul "Mircea cel Batran")
Program de pregatire: Luni-Sambata 10.30-12.00
Sala Box, Fitness, TaeBo 12.00-17.30
Luni, Miercuri, Vineri 16.00-19.30 ( grupa I)
19.30-21.00 ( grupa II)
Sala de sport a liceului Babeni - Orasul Babeni, Rm. Valcea
Program de pregatire: Marti, Joi 19.00-21.30
Tel 0765-121.290 Viorel Stanciu
Email - tigergymvl@yahoo.com

Vaslui

Clubul Sportiv BUDOKAN
Stiluri: Ju Jitsu, Kempo, Ninjutsu
Dojo:
Sakura Dojo Negresti
Str. Ion Creanga, nr. 2, orasul Negresti, Jud. Vaslui
Program: Sambata si Duminica 9:30-11:00; 11:30-13:00
Fudoshin Dojo Vaslui
Str. Stefan cel Mare, Nr. 193, Vaslui, jud. Vaslui
Sala de sport a Scolii nr. 2 Dimitrie Cantemir
Program: Luni si Miercuri 18:30-20:00
Telefon: 0766-472.482 - Sensei Maricel Tabacaru
Email: csbudokan@yahoo.com

Clubul Sportiv VO DAO
Stiluri: Vovinam Viet Vo Dao
Adresa: Sala de sport a Scolii gimnaziale nr.5 "Stefan cel Mare" Vaslui
Program: Luni 19:00-20:30, Miercuri 19:00-20:30, Vineri 19:00-20:30 si Duminica 12:00-13:30
Telefon: 0755214502 - Ovidiu Obreja
Mail: obrejaovidiu@gmail.com
Web site: http://clubvvv.wordpress.com


Gold Dragon Fight Club
Stiluri: JU-JITSU, KEMPO, Kick-box
Program :
BÂRLAD - jud. VASLUI :
Sambata si Duminica = 10.00 - 12.00 - Sala Ed.Fizica a Scolii Gimnaziale "Principesa Elena Bibescu"
HUŞI : Miercuri = 19.00-21.00
Sambata = 10.00-12.00 - Sala Sporturilor Mun. Husi
Tel: 0744 799934, 0763 656023 - CRĂIŢĂ MARIUS
ID: YahooMessenger :cs.gold_dragon_fight_club
E-mail: cs.gold_dragon_fight_club@yahoo.com

magazin de tricouri mma k1 fight rei fight club - club de mma mures mma fan troops - articole sportive clubul sportiv one heart brasov real combat fight club

home    despre    istoric mma    clasamente luptatori    mma in romania    video    stiri    forum    contact    site map
web design softconcept    electronic components    pizzerie mures   

Copyright © 2009-2012 Natiunea MMA